niedziela, 27 marca 2016

CAW- Czyli jak wysługując się Martą coś uzyskałam

Poszukiwania w CAW miałam od dawna w planach ale przeciągający się remont a potem  ograniczenia w fotografowaniu skutecznie mnie odstraszały. W końcu po kolejnym poście w znajomych blogach o sukcesach i odkryciach zapytałam Martę Czerwieniec czy CAW nie mogłaby zerknąć czy nie ma czegoś na temat interesujących mnie osób. Było więc zamówiła teczki ... uznałam że wolę Marcie zapłacić za usługę bo sama wybiorę się tam jak sójka za morze. Po czasie oczekiwania na zgodę na wgląd Marta podesłała mi pliki do zassania... dużo mega....przesłała trzy teczki:
1) Bohdan de Laurans okazał się być bratem znalezionego wcześniej Stefana.... kolejny do kolekcji.
2) Józef Ciepielowski
3) Jerzy Ciepielowski

Kilka rzeczy  z teczek rozjaśniło mi trochę rodzinne losy
 podpowiadając gdzie szukać dalej. Szkołę (gimnazjum) kończyli w Nowym Targu (ale uczęszczali też we Lwowie i Salzburgu). Salzburg pojawiał mi się w spisie szlachty która wyemigrowała w czasie I WŚ ale nie byłam pewna czy to na pewno moi... teraz zastanawiam się dlaczego akurat tam uciekli... kto mieszkał w tym czasie w Salzburgu- krewni? Jak tak to kto? Czyżby np. siostra Marii Ciepielowskiej? Może kiedyś ustalę.

Bardziej teraz interesuje mnie ustalenie czy w Nowym Targu nie zmarł np Ludwik którego miejsca śmierci nie mogę ustalić. Może tu zmarł Karol ... pożyjemy- sprawdzimy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz